Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması

Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması programı kapsamında;

Ayıklama, tasnif ve paketleme yapan ve entegre soğuk hava tesisleri bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerin topluluk standartlarına ulaştırılmasına yardımcı olunması ve yeni teknolojilerin uygulanması ile genel performansın ve rekabet gücünün geliştirilmesi,

Depolama ve saklamaya yönelik soğuk hava depolarının kurulması ile hasat zamanında ürünlerin turfanda kullanımının kolaylaştırılması, piyasaların düzenlenmesi, aynı zamanda kayıpların azaltılması ve ürün kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmaktadır. söz konusu amaçların yerine getirilmesini teminen makine-ekipman alımı, yapım işleri, hizmet alımı ve görünürlük harcamaları desteklenmektedir.

Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanmasına yönelik hazırlanacak projenin uygun harcamalar toplam tutarı en az 50.000 Avro, en fazla 1.250.000 Avro olmalıdır. Destek oranı uygun harcamalar toplamının %50’sidir.

Süt üreten tarımsal işletme desteklerinden yararlanmak ve profesyonel danışmanlık desteği almak için info@tesvikler.net adresine yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© Teşvikler.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir