Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım

TKDK süt üreten tarımsal işletmelerin tanımını basit şekilde süt üretimi yapan ve ürettiği sütün büyük kısmını satan, belirli bir sayıda büyükbaş veya küçükbaş hayvana sahip olan işletmeler şeklinde tanımlamaktadır.

Mevcut süt üreten tarımsal işletmelerin modernize edilmesi, üretim sürecinin, verimliliğin geliştirilmesi, kapasitenin artırılmasını sağlamak ve yeni kurulan işletmelerin Avrupa Birliği standartlarında kurulması için düzenlenmiş olan destek programının ismidir.

TKDK’nın belirlemiş olduğu hayvan sayısından fazla hayvanı olan işletmeler başvuru yapamazlar; ancak daha az büyükbaş hayvanı olan işletmeler (en az 7) proje sonunda istenilen en az hayvan sayısına sahip olacaklarını taahhüt ederek destek programına başvuru yapabilirler.

Program kapsamında hazırlanacak olan bir proje bütçe toplamının en az 15 Bin Avro en çok ise 1 milyon Avro olması gereklidir. Ancak proje büyüklüğü 1 milyon Avrodan fazla ise aşan kısmın tamamı başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. TKDK destek oranı % 50 ile % 65 arasında değişebilmektedir.

Süt üreten tarımsal işletme desteklerinden yararlanmak ve profesyonel danışmanlık desteği almak için info@tesvikler.net adresine yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© Teşvikler.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir