KOSGEB 2017 Yılında da Faizsiz Kredi Verecek

Faizsiz krediye başvuramayanlar için yeni bir fırsat doğdu. 2017 yılında da benzer bir uygulama yapılacağı sayın Bakan tarafından açıklandı. KOSGEB faizsiz kredi başvuruları başladığı günden itibaren birçok işletmeci tarafından oldukça yoğunluğa sebep olmuştu. KOSGEB başvuruları 21 Aralık Çarşamba günü sona erdi. Bir günde 450 bin kayıt yenileme ve güncelleme işlemi yapılan başvurularda, Kredi başvurusunda bulunan firma sayısı 150 bini aştı. 

“BAŞVURAMAYANLAR ÜZÜLMESİN 2017’DE BENZER UYGULAMA YAPILACAK”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) 50 bin liralık “Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği”ne başvurup programdan yararlanma hakkını elde edenlere ödemelerin, 2016 yılı bitmeden yapılacağını bildirdi.

Özlü, KOSGEB’in 50 bin liralık “Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği”ne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Başvuruları bugün 23.59’da sona erecek destek programına çok yoğun talep geldiğine dikkati çeken Özlü, başvuru süresinin uzatılmayacağını, ancak yeni kayıt ve güncelleme yapılabileceğini belirtti.

Özlü, 50 bin liralık desteğe başvurup, programdan yararlanma hakkını elde edenlere, ödemelerin 2016 yılı bitmeden yapılacağını ifade etti. Ödemelerin, Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halk Bank, İş Bankası, Finans Bank, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası ile Kredi Garanti Fonu aracılığıyla yapılacağını bildiren Özlü, şunları kaydetti:

“50 bin liralık Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğini almaya hak kazananlara, ödemeleri belirtilen bankalar aracılığıyla 2016 bütçesinden yapılacak. Yani KOBİ’lerimiz yıl bitmeden 50 bin liralık desteklerini alabilecekler. Destek programına başvuramayan ya da başvurup yararlanma hakkını elde edemeyenler de üzülmesin, 2017 yılı bütçesinden KOBİ’lerimize yönelik benzer bir uygulama yapılacak.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir