Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi Yardımları

Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi

Tarımsal Ürün İhracatı yapan firmalara sağlanan bir tür devlet yardımıdır. Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi uygulamasının amacı, ülkemizin tarımsal ürünlerinin uluslararası piyasalarda rekabet gücünün ve ihracat potansiyelinin arttırılmasıdır.

Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi Uygulamasından;

+İhracatçılar,

+İmalatçılar,

+İhracat bağlantılı tarımsal üretim sözleşmesi yapmış üreticiler yararlanabilir.

Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi uygulaması, Para Kredi Koordinasyon Kurulunca yayımlanan Kararlar ve Ekonomi Bakanlığının bu Kararlara bağlı kalarak hazırladığı Uygulama Usul ve Esasları çerçevesinde İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerince yürütülür.

Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulu 26/12/2016 tarih ve 2016/16 sayılı Kararı ile 01/01/2017 tarihinden itibaren uygulamaya konulacak usul ve esasları belirlemiştir. Söz konusu karara ulaşmak için tıklayınız.

Bu uygulamadan yararlanabilmek için firmaların gerekli belgelerle fiili ihraç tarihi itibarıyla 1 (bir) yıl içinde başvuru yapmaları gerekmektedir.

Konuyla ilgili tartışmaları buraya tıklayarak forumumuzdan da takip edebilirsiniz.

Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi Uygulaması ile ilgili profesyonel danışmanlık desteği almak için info@tesvikler.net adresine yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© Teşvikler.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir