Şimşek: “Halkbank Krediye Erişimi Kolaylaştıracak”

Halkbank küçük işletmelerin ve KOBİ’lerin kredi imkanlarını yükseltmek ve krediye daha kolay erişebilmesi için yeni bir kurum açmaya hazırlanıyor.

Küçük işletmelerin ve girişimcinin her zaman yanında olan Halkbank yeni bir kurumla kredi hizmeti vermeye başlayacak. Türkiye’deki milyonlarca esnafı ilgilendiren bu güzel gelişmeyi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıkladı.

Halkbank’ın küçük işletmeleri ve Türkiye’deki sanatkârlara hizmet verecek kurumu hakkında detaylı açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Halkbank bünyesinde açılması planlanan kredi garanti kurumuyla esnaflarımız kredi imkanına kolaylıkla ulaşacak” dedi.

İşini geliştirmek, büyümek ve yeni girişim yapmak isteyenlere hizmet verecek olan kredi garanti kurumu önümüzdeki aylarda hizmet vermeye başlayacak. Böylelikle Halkbank bünyesindeki 2. kredi garanti kurumu da açılmış olacak. Bunun yanında faaliyet halinde olan esnaflar hızlı şekilde finans desteğine kavuşacak.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geçtiğimiz ay yapılan düzenlemeye işaret etti. Hazine Müsteşarlığı bünyesinden kredi garanti kurumlarına aktarılacak kaynak miktarının 25 milyar TL’ye yükseltildiğinin altını çizen Şimşek, kurumun Halkbank bünyesinde oluşturulacak yeni kuruma da destek olacağını açıkladı.

Hayata geçirilen yeni düzenlemelerle rekabetçi ortamın daha verimli olarak işleyeceğini söyleyen Şimşek, “Esnafa verilecek bu imkanla daha uygun kredi fırsatı sunulacak” diyerek sözlerine devam etti. “Halkbank tarafından sunulacak bu hizmetler ardından işini büyütmek isteyen küçük işletmeler, hem daha hızlı büyüyecek hem de daha fazla istihdam yaparak ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak” diyen Mehmet Şimşek, yatırımların hızlanmasını beklediklerini de belirtti.

Kurumun önceliğinin esnaflar olduğunu açıklayan Başbakan Yardımcısı, sonrasında ise KOBİ’lere yönelik düzenlemelerin hayata geçirileceği müjdesini de verdi. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir