Dikkat! 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Son Gün

YENİ Açıklama Geldi! KOSGEB Başkanı’ndan Sıfır Faizli Kredi Uyarısı!

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Sıfır faizli 1 yıl ödemesiz, 3 yıl vadeli kredi desteğiyle ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Recep Biçer: ” 2016 yılının sonunda 15 Bin KOBİ’miz için başlattığımız süreçte yeni bir aşamaya geldik, belki 250 bin belki 200 binin üzerinde KOBİ’mize yeni bir fırsat sunacağız inşallah.  Öncelikle bunun için hükümetimize çok teşekkür ediyorum. 15 bin KOBİ’ye kullandırdığımız kredi hacmi 700 milyon lira civarındaydı. Bu yeni fırsatla birlikte KOBİ’lerimiz 10 milyar liranın üzerinde kredi hacmini elde etmiş olacaklar.  Bizim bütçemizle karşılaştırırsak bütçemiz iki sene öncesine kadar 300 milyon liraydı, hükümetin destekleriyle geçen seneyi 991 milyon bu sene de 1 milyar lira kullanmış olacağız. Bizim burada ödeyeceğimiz faiz miktarı iki senelik bütçemiz kadar. Rakam çok büyük bir rakam bu rakamı KOBİ’lerimizin istifadesine sunduğu için hükümetimize çok teşekkür ediyorum.

Bu programdan KOBİ’lerimiz istifa edecek. Geçen sefer daha çok istihdamı yoğun KOBİ’lere öncelik verilmişti , bu sefer inşallah en küçükten başlayarak, yani istihdam ve ciro anlamında en küçükten itibaren kullandırmaya başlayacağız. Başvurular 20 Şubat 2017 gece yarısına kadar devam edecek. Toplanan başvuruları eski başvurularla değerlendirip, şartları taşıyan KOBİ’lerimizi istifade ettireceğiz.

Peki Şartlar Neler?  Şunu ifade edeyim malum sıkıntılı süreçten geçtik hain darbe girişimiyle bağlantısı olan KOBİ’leri bu haklardan istifade ettirmiyoruz. Toplam başvuruları güvenlik taramasından geçireceğiz, 2015 yılları sonlarında çıkarılan HALKBANK’tan kredi alan KOBİ’ler alamayacaklar. Çalışan sayısı ve cirosu en küçükten başlamak kaydıyla bize başvuran KOBİ’lerimize öncelik tanıyacağız.  Başvurular 20 Şubat 2017’de sona erecek, başvuruları uzatmayacağız. Daha önce, KOSGEB veritabanına kayıtlı olmak ve beyannamesi verilmiş olmak şartı vardı , artık bu yok, ön şart olarak bunları kaldırdık. KOBİ’ler başvurularını yapabiliyorlar. Şu anda beyannamesi onaylı ya da veritabanına kayıtlı olma şartı aramıyoruz. Başvuru sonrasında veritabanına kayıt olması ve beyanname işlemlerini gerçekleştiremesi gerekiyor.

KOBİ isterse 30 bin lira da isteyebilir, 50 bin tl de faizsiz kredi isteyebilir. Dolasıyla bu durum bir hibe değil, kredidir. KOBİ’lerimize tavsiyemiz ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmeleridir.” dedi.

Güncel devlet destek ve hibelerinden haberdar olmak için;

Devlet TeşvikleriFacebook Hesabımızı takip ediniz.

Devlet Teşvikleri Twitter Hesabımızı takip ediniz.

© Teşvikler.net

BAŞVURU YAPMAK İÇİN;

Dikkat! 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Son Gün” için 3 yorum

 • Şubat 20, 2017 tarihinde, saat 8:30 am
  Permalink

  Bende tır şoförüyum kendime bi tir alıp kendime çalışmak istiyom Kobi destekten faydalanabilirmiyiz

  Yanıtla
  • Şubat 21, 2017 tarihinde, saat 4:05 pm
   Permalink

   İşletme açıp mükellefiyet tesis ettiğinizde ve gerekli diğer prosedürleri (KOSGEB ile ilgili) yerine getirdiğinizde mümkündür.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir