Başbakan Kamu Kurumlarında 500 bin Kişinin İstihdam Edileceğini Açıkladı

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ

Başbakan Binali YILDIRIM, gündeme dair açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı istihdam seferberliğine yönelik bir soru üzerine Yıldırım, istihdamda hedeflerinin 2  milyon kişiyi iş sahibi yapmak olduğuna dikkati çekti. Yıldırım, “TOBB’un her  üyesi 1 kişi çalıştırsa 1,5 milyon ediyor. 500 bin de biz toplum yararına  çalıştıracağız. Yani kamu kurumları alacak. Böylelikle 2 milyon oluyor. Çıraklık  eğitimi falan rakam büyüyor.” diye konuştu.

Bu seferberliğin devlete maliyetinin 11 milyar lira olduğuna işaret  eden Yıldırım, istihdam dışında, 460 bin KOBİ’ye kredi desteği verdiklerini ve  bunun da 12 milyar lira olduğunu vurguladı.

Başbakan Yıldırım, bu kredilerin, 1 yılının ödemesiz, 2 yılının da  faizsiz geri ödemeli olmak üzere 3 yıllık olduğuna değinerek, “Bu kredide öyle  kefil falan yok, teminat yok. Teminatı, kredi garanti fonu verecek. Buradan  söylüyorum. Bankalara gidiyor vatandaş, ‘Teminat mektubu getir, kefil getir.’  bunlar yok. Ya konuyu bilmiyorlar ya da kasıtlı zorluk çıkartıyorlar.” ifadesini  kullandı.

Güncel devlet destek ve hibelerinden haberdar olmak için;

Devlet Teşvikleri Facebook Hesabımızı takip ediniz.

Devlet Teşvikleri Twitter Hesabımızı takip ediniz.

© Teşvikler.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir