Başbakan Yıldırım’dan Açıklama “23 şehre 100 milyar lira”

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul’da katıldığı Türkiye İş Kadınları Derneği-TİKAD’ın Genel Kurulu’nda kadın girişimcilere Doğu’ya yatırım yapın çağrısında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Çırağan Sarayı’nda TİKAD Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan, iş kadınlarına yatırım çağrısı yaptı.

Cazibe Merkezleri Programları için 23 ilde 100 milyarlık teklifin geldiğini söyleyen Başbakan, iş kadınlarının da bölgeye yatırım yapması gerektiğini belirterek “Nene Hatun’un torunlarını Doğu’ya yatırıma davet ediyorum, yatırım sizden, güvenlik bizden.” şeklinde konuştu.

23 İLDE 100 MİLYAR

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları;

Bölgede terör örgütünün baskısı kalkmıştır, ne şehirde ne kırsalda.. Nevruz’da bile kimseyi toplayamamıştır. Terör örgütünün büyük bir sorun olduğu gerçeği ortak bir kanaat olarak anlaşılmıştır. Cazibe Merkezleri Programlarıyla 23 ilde 100 milyar yatırım teklifi geldi. Vatanseverlik Türkiye’nin her köşesinde iş yapmaktır. Yatırım sizden, her türlü desteğiniz bizden. Nene Hatun’un torunlarını Doğu’ya yatırıma davet ediyorum. Siz kadınlar olmazsanız biz perişanız.

TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRTMEYİZ

Bir Türkiye’yi üç Türkiye yaptık. Türkiye’nin doğusunu, batısını, güneyini, kuzeyini birbirine yakın ettik, yolları böldük, hayatları kurtardık, yolları böldük milleti birleştirdik. Yolları böldük gönülleri birleştirdik ama yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz.

Başbakan Binali YILDIRIM’ın rakamlarla ifade ettiği Cazibe Merkezi Programının 1.Dönem Başvuruları 27 Şubat 2017 bitmiştir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Yeni başvuru çağrılarından da haberdar olmak için;

Devlet Teşvikleri Facebook Hesabımızı takip ediniz.

Devlet Teşvikleri Twitter Hesabımızı takip ediniz.

© Teşvikler.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir